ПЕТ дробилката за шишиња

ПЕТ дробилката за шишиња

Дробилката за шишиња ПЕТ е за дробење отпад ПЕТ шише до ПЕТ снегулки. Може да се користи за дробење на ABS, PS и некои други тврди материјали. Оската за дробење е дизајнирана според специјално материјалите за шишиња ПЕТ. Може да работи со вода. За ладење на температурата на сечилото.

Детали за производот


Дробилка за пластични шишиња | Машина за дробење на пластика | ПЕТ дробилката за шишиња


Дробилка за пластични шишиња|ПЕТ дробилката за шишињаВовед

Дробилката за шишиња ПЕТ е за дробење отпад ПЕТ шише до ПЕТ снегулки. Може да се користи за дробење на ABS, PS и некои други тврди материјали. Оската за дробење е дизајнирана според специјално материјалите за шишиња ПЕТ. Може да работи со вода. За ладење на температурата на сечилото.

PET Bottle Crusher |Машина за дробење на пластика & карактеристики


1. Рамката е изработена од челик од цврст квадрат.
2. Капацитетот може да биде 300kg / h-2500kg / h.
3. Комората е изработена од цврст челик.
4. Екранската мрежа е изработена од челик со дебелина од 10мм.
5. Дробилката е отворена со хидрауличен систем.
6. Материјалите за сечилото можат да бидат SKD-II, D2 или како побарувачка на клиентот.
7. Дробилката за шишиња PET работи со вода. Лежиштето е инсталирано надвор од комората за дробење за да се избегне вода да се носи.
8. Лесно управувано. Стабилно трчање.

ПЕТ дробилката за шишиња иСпецификација


ПЕТ дробилката за шишиња
Капацитет Моќност на моторот (KW) Поправете го ножот (парчиња) Ротационо сечило (парчиња) Ротационен дијаметар (мм) Големина на комората (мм)
300 кг / ч 22 2 6 450 610 * 660 * 560
500-700 кг / ч 45 4 9 550 910 * 760 * 660
1000-1500 кг / ч 75 4 12 550 11210 * 760 * 660
2000-2500 кг / ч 110 6 15 650 1510 * 860 * 760


4. Детали


Овие слики можат подобро да ви помогнат да го разберете дробилката за шишиња PET

5. Компанија

РУГАО МАШИНЕРИ ЗА ПАКЕР СО, ООДе изградена во 2015 година. Ние сме трговско друштво и производител за ПЕТ дробилка за шишиња. Апарати за рециклирање на пластика, машина за правење маски и така натаму. Имаме професионален технички тим за техничка поддршка и услуга.6. Испорака, испорака и сервирање


Испорака: 30 дена по добивањето на уплатата.
Испорака: по море
Услуга: гаранција од 1 година. По гаранцијата. Ние ќе ги задржиме сите делови како цена на трошоците за нашите клиенти. И услуга за целиот живот.

Сервисирање:

1. Професионален технички тим за понуда на нашите клиенти професионални предлози. Да се ​​добијат најразумни технички производи за производство.
2. Продажбата ќе ја следи редоследот и ќе ја известува клиентот за реалната состојба на производството секоја недела.

24-часовна услуга преку Интернет и помогнете им на клиентите да ги решат проблемите што побргу. Понудете им ги на клиентите сите потребни документи и прирачник за помош при инсталирање на дробилката за шишиња PET. Ние исто така нудиме технички да бидат во фабрика за клиенти за инсталација и тестирање. Услужен цел живот за нашите клиенти. Добредојдовтесо цел!

Жешки тагови: ПЕТ дробилката за шишиња, купи, прилагодена, рефус, Кина, попуст, купи попуст, ефтина, ниска цена, најнова, квалитетна, напредна, издржлива, лесна за одржување, најнова продажба, производители, добавувачи, фабрика, залиха, произведена во Кина, Цена, ценовник, котација, CE, една година гаранција

Испрати барање

Поврзани производи