Дробилка за пластични филмови

Дробилка за пластични филмови

Дробилка за пластични филмови е за дробење отпад ПП-филмови. ПП ткаени вреќи. Може да се користи и за дробење хартии. Пластични кеси. Земјоделски филмови. Истегнување филмови. И така натаму.

Детали за производот

Дробилка за пластични филмови


1.Introduction of Дробилка за пластични филмови


Дробилка за пластични филмови is for crushing waste PP PE films. PP woven bags. It also can use to crusher papers. Plastic bags. Agriculture films. Stretch films. And so on.

2.Дробилка за пластични филмови features:


1. Рамката е изработена од челик од цврст квадрат.
2. Капацитетот може да биде 300kg / h-1500kg / h.
3. Комората е изработена од цврст челик.
4. Екранската мрежа е изработена од челик со дебелина од 10мм. Имаме мрежни решетки и тркалезни дупки, два различни вида на екранот за филмови и торби.
5. Дробилката отворена е со хидрауличен систем или електрична. Тоа е автоматски.
6. Материјалите за сечилото можат да бидат SKD-II, D2 или како побарувачка на клиентот.
7. Дробилка за пластични филмови is running with water. Bearing installed outside of crusher chamber to avoid any water to come into bearing.
8. Лесно управувано. Стабилно трчање.

3. Спецификација на дробилката за пластични филмови


Дробилка за пластични филмови
Капацитет Моќност на моторот (KW) Поправете го ножот (парчиња) Ротационо сечило (парчиња) Ротационен дијаметар (мм) Големина на комората (мм)
300 кг / ч 30 2 8 450 610 * 660 * 560
500-700 кг / ч 55 4 8 550 910 * 760 * 660
1000-1500 кг / ч 110 4 8 550 11210 * 760 * 660
2000-2500 кг / ч 132 6 16 650 1510 * 860 * 760


4. ДеталиОвие слики можат подобро да ви помогнат да разберете дробилка за пластични филмови

5. Компанија


RUGAO PACKER MACHINERY CO., LTD е изграден во 2015 година. Ние сме трговско друштво и производител за дробилка за пластични филмови. Машини за рециклирање на пластика, машина за правење маски и така натаму. Имаме професионален технички тим за техничка поддршка и услуга.6. Испорака, испорака и сервирање


Испорака: 30 дена по добивањето на уплатата.
Испорака: по море
Услуга: гаранција од 1 година. По гаранцијата. Ние ќе ги задржиме сите делови како цена на трошоците за нашите клиенти. И услуга за целиот живот.

Сервисирање:

1. Професионален технички тим за понуда на нашите клиенти професионални предлози. Да се ​​добијат најразумни технички производи за производство.
2. Продажбата ќе ја следи редоследот и ќе ја известува клиентот за реалната состојба на производството секоја недела.

24-часовна услуга преку Интернет и помогнете им на клиентите да ги решат проблемите што побргу. Понудете им ги на клиентите сите потребни документи и прирачник за помош при инсталирање машини. Ние исто така нудиме технички да бидат во фабрика за клиенти за инсталација и тестирање. Услуга цел живот за нашите клиенти.

Жешки тагови: Дробилка за пластични филмови, купување, прилагодено, рефус, Кина, попуст, купување попуст, ефтина, ниска цена, најнова, квалитетна, напредна, издржлива, лесна за одржување, најнова продажба, производители, добавувачи, фабрика, залиха, произведена во Кина, Цена, ценовник, котација, CE, една година гаранција

Испрати барање

Поврзани производи