Дробилка за пластични цевки

Дробилка за пластични цевки

Дробилка за пластични цевки е за дробење отпад од пластични материјали. Пластични цевки, пластичен тапан и некои други материјали до мали парчиња. Имаме различни модели според различните барања на клиентите.

Детали за производот


Дробилка за пластични цевки


1.Introduction of Дробилка за пластични цевки


Дробилка за пластични цевки is for crushing waste Plastic materials. Plastic pipes, plastic drum and some other materials to small piece. We have different models according to different customer’s requirements.

2.Дробилка за пластични цевки features:


1. Рамката е изработена од челик од цврст квадрат.
2. Хранењето е по тип на правоаголник. Лесно се хранат материјалите
3. Комората е изработена од цврст челик.
4. Екранската мрежа е изработена од челик со дебелина од 10мм.
5. Растојанието на сечилото може да се прилагоди
6. Материјалите за сечилото можат да бидат SKD-II, D2 или како побарувачка на клиентот.

3.Specification of  Дробилка за пластични цевки


Дробилка за пластични цевки
Капацитет Моќност на моторот (KW) Поправете го ножот (парчиња) Ротационо сечило (парчиња) Дебелина на екранот (мм) Дијаметар на вратило (мм)
300-500 кг / ч 55 4 10 10 120


4. ДеталиThese pictures can better help you understand Дробилка за пластични цевки

5. Компанија


RUGAO PACKER MACHINERY CO.,LTD was built in 2015. We are trading company and manufacturer for Дробилка за пластични цевки .Plastic recycling machines, Mask making machine and so on. We have professional technical team for technical support and service.6. Испорака, испорака и сервирање


Испорака: 30 дена по добивањето на уплатата.
Испорака: по море
Услуга: гаранција од 1 година. По гаранцијата. Ние ќе ги задржиме сите делови како цена на трошоците за нашите клиенти. И услуга за целиот живот.

Сервисирање:

1. Професионален технички тим за понуда на нашите клиенти професионални предлози. Да се ​​добијат најразумни технички производи за производство.
2. Продажбата ќе ја следи редоследот и ќе ја известува клиентот за реалната состојба на производството секоја недела.

24-часовна услуга преку Интернет и помогнете им на клиентите да ги решат проблемите што побргу. Понудете им ги на клиентите сите потребни документи и прирачник за помош при инсталирање машини. Ние исто така нудиме технички да бидат во фабрика за клиенти за инсталација и тестирање. Услуга цел живот за нашите клиенти.


Жешки тагови: Дробилка за пластични цевки, купување, прилагодено, рефус, Кина, попуст, купување попуст, ефтина, ниска цена, најнова, квалитетна, напредна, издржлива, лесна за одржување, најнова продажба, производители, добавувачи, фабрика, залиха, произведена во Кина, Цена, ценовник, котација, CE, една година гаранција

Испрати барање

Поврзани производи